Dřevo

Dřevo a DIY

Covid-19 zapříčinil, že doma bylo více volného času a mě to částečně vrhlo směrem ke dřevu. Jsem z rodiny dřevem provoněné. Táta nejenže učil na Střední umělecké škole, ale byl řezbář, truhlář a i restaurátor a má na svědomí velmi mnoho zajímavých počinů. Brácha zmíněnou školu na Žižkově úspěšně absolvoval a aktuálně restauruje staré omšelé dřevěné výrobky v Anglii.

Zahradní domek není veliký, ale malá dílna by se z něj dala udělat, takže stačilo vybrat nějaké nářadí a hurá k prvním ufiknutým prstům :-D. Nééé, to se mi zatím nepodařilo, z pily a dalších strojů, mám velký respekt a pravidla dodržuju. Prvním kutilským počinem byl zahradní domek sám o sobě, ale to už před několika lety. Je skvělý.

Takovým panenským prvním výrobkem, který stojí za řeč byl stůl k mému synovi do pokoje. Prej „Tati, chtěl bych prostě nějaký masivní stůl, co něco vydrží! OK, to není problém, ale budeš se účastnit výroby.“. No nápad to byl skvělý, ale jak na to. Nakreslili jsme ho v programu Shapr3D na tabletu a teď už ho jen zhmotnit. Byla to sranda, chyb jsme se nevyvarovali, ale stůl je na světě a slouží.

Dřevo je super – voní, má energii, je na omak teplé. Prostě parádní materiál. Na dalších projektech makáme a i jsme je zdokumentovali, takže budou k mání zde na webu. Vezměte pilku a dláto a jděte na to také!


 • Epoxid workshop „Učíme se vylévat stůl z pryskyřice“
  Epoxid workshop „Učíme se vylévat stůl z pryskyřice“

  Neustále se vzdělávat je jednoduše potřeba, jinak člověk značně krní a to není dobře :-). V posledních pár letech se…

 • Lavice v1.0
  Lavice v1.0

  Jedním z prvotních woodworking projektů byla venkovní lavice. Jednoduchá. Levná. Ke konstrukci jsme použili tehdy levné KVH hranoly. Hezky se…

 • Vykládací stolek
  Vykládací stolek

  Na chatě milujeme sedět a vykládat si Pasiáns. Jde o velký relax. Jenže vykládací stolek, u kterého můj děda proseděl…

 • Pracovní stůl
  Pracovní stůl

  Můj syn si usmyslel, že by rád nový pracovní stůl do pokoje. Velký a robustní. Ideální na umístění velkého monitoru,…