Dřevo

Dřevo

Covid-19 zapříčinil, že doma bylo více volného času a mě to částečně vrhlo směrem ke dřevu. Jsem z rodiny dřevem provoněné. Táta nejenže učil na Střední umělecké škole, ale byl řezbář, truhlář a i restaurátor a má na svědomí velmi mnoho zajímavých počinů. Brácha zmíněnou školu na Žižkově úspěšně absolvoval a aktuálně restauruje staré omšelé dřevěné výrobky v Anglii.

Zahradní domek není veliký, ale malá dílna by se z něj dala udělat, takže stačilo vybrat nějaké nářadí a hurá k prvním ufiknutým prstům :-D. Nééé, to se mi zatím nepodařilo, z pily a dalších strojů, mám velký respekt a pravidla dodržuju. Prvním kutilským počinem byl zahradní domek sám o sobě, ale to už před několika lety. Je skvělý.

Takovým panenským prvním výrobkem, který stojí za řeč byl stůl k mému synovi do pokoje. Prej „Tati, chtěl bych prostě nějaký masivní stůl, co něco vydrží! OK, to není problém, ale budeš se účastnit výroby.“. No nápad to byl skvělý, ale jak na to. Nakreslili jsme ho v programu Shapr3D na tabletu a teď už ho jen zhmotnit. Byla to sranda, chyb jsme se nevyvarovali, ale stůl je na světě a slouží.

Dřevo je super – voní, má energii, je na omak teplé. Prostě parádní materiál. Na dalších projektech makáme a i jsme je zdokumentovali, takže budou k mání zde na webu. Vezměte pilku a dláto a jděte na to také!


  • Vykládací stolek
    Vykládací stolek

    Na chatě milujeme sedět a vykládat si Pasiáns. Jde o velký relax. Jenže vykládací stolek, u kterého můj děda proseděl…

  • Pracovní stůl
    Pracovní stůl

    Můj syn si usmyslel, že by rád nový pracovní stůl do pokoje. Velký a robustní. Ideální na umístění velkého monitoru,…