Pentacon Six

Focení

K focení vlastně ani nevím, jak jsem se dostal. Ale baví mě to! Kdysi pouze na film, následně pouze na digitál a posledních 10 let to střídám, jak je nálada. Jako dítě jsem měl parádní středoformát 6x6cm CORINA 2 s bleskem. Krutopřísný přístroj, ale obrázky to dělalo pěkné.

Pak jsem si dal dlouho pokoj, protože mě zajímali jen a jen počítače typu Sinclair a Commodore. K focení jsem se vrátil v devadesátých letech, kdy jsem putoval po auto a tuning akcích a nafotil tisíce snímků, které jsem publikoval na webu autotuning.cz a některé v časopisech.

Když jsem se částečně přestal po čtyřicítce stydět, zkusil jsem fotit holky, pak i nahatý holky. A musím se pochválit, vcelku mi to jde :-). Foťák nebo spíše foťáky tahám skoro všude a sem tam je z toho zajímavý cvak z různých žánrů.

Propadl jsem i kouzlu starých objektivů, které mají spousty chyb, ale padají z nich často velmi impozantní obrázky. Je super vidět, jak si optika stará 80 let poradí se 40Mpix snímačem. Je skvělé experimentovat a zkoušet nové a nové kombinace.

Baví mě chodit po různých workshopech, kde pochytím nové informace, ale skoro vždy se sejde perfektní parta lidí se stejným zájmem. Kdo se chce posouvat, jsou workshopy ideální platformou. Neseďte doma a taky někam vyrazte.


  • Holkii 2021-10

    Holkii 2021-10

    Dnes více méně bez povídání :-). Myslím, že není potřeba! Snad jen něco málo k použité technice, to by třeba…