Maříž

Maříž v Bráníku

Minulý tip na výlet byl do přírody – na Ještěd. Dnes vás zvu dovnitř, ale taky to stojí za to! Chcete si s dětmi vytvořit hrníček, misku, konvičku a další podobné blbinky? Pak si domluvte návštěvu v bránické pobočce Keramika Maříž. Hrnek máte za chvilku, ale třeba konvička už je náročnější.

K tvoření si vyberete polotovar, do kterého vyškrábete něco (cokoliv) a pak to všemožně obarvíte. Zní to velmi jednoduše, ale méně trpělivým jedincům tuto činnost vřele nedoporučuji 😉. Barev je spousty a nástrojů také. Inspiraci můžete hledat v prodejně na autorských kouscích, ale nebuďte zklamáni, když se vám opisování úplně nezdaří. Ale co, všechno přeci nemusí být perfektní!

Až budete s výtvorem spokojeni, necháte ho obsluze a ti jej vypálí v peci. Trvá to cca 14 dní, tak kdybyste chtěli vytvořit dárek k vánocům, máte nejvyšší čas si domluvit termín, mají poměrně plno.

A když nebudete spokojeni se svým výtvorem, dáte si v kavárně uklidňující kafe a v prodejně si pak můžete z autorské keramiky Maříž něco koupit.

Subscribe
Upozornit na
guest

2 Comments
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ondřej Koutská

Mimochodem já jsem si vytvořil zcela úžasnou kočičku 😀

Ondřej Koutský

Krásná, že?

kocicka.jpg